MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

1. TARAFLAR

1.1. SATICI:

 

Adı - Soyadı : KATSİARYNA BALCI

Adresi: KOZYATAĞI KOCAYOL CD HÜSEYİN ÇELİK SOKAK, NO: 3, 34742, KADIKÖY/ İSTANBUL, 6 KAT, 11 NOLU OFİS

Telefon: +90 530 1710976

E-mail: [email protected]


1.2. ALICI:

Adı – soyadı:None

Adresi:None

Telefon:None

E-mail:None

 

2. KONU

 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICININnın SATICIya ait www.dressbaristanbul.com internet sitesinden elektronik ortamda verdiği ve aşağıda detayları belirtilen siparişe ilişkin tarafların satış, teslim ve 7/11/2013 tarih ve 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ile 27/11/2014 tarih ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

ALICI, SATICINın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları vs. satın almaya konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve ‘‘cayma hakkının’’ kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılabileceği, itiraz ve şikayetlerini iletebilecekleri resmi makamlar vb. konularda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde SATICI tarafından bilgilendirildiğini ,bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ederek mal sipariş verdiğini işbu sözleşme hükümlerine göre kabul ve beyan eder.

Müşteri tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

ER BU SÖZLEŞMENİN BÜTÜN HÜKÜMLERİNİN KABUL ETMİYORSANIZ
“İ
MZALAMAYIN” ANCAK BU DURUMDA ÜRÜNLERİ SATIN ALMANIZA İZİN VERİLMEYECEKTİR.

 

SİPARİŞİN GERÇEKLEŞMESİ DURUMUNDA ALICI İŞBU SÖZLEŞMENİN TÜM KOŞULLARINI KABUL ETMİŞ SAYILIR.

 

3. FATURA BİLGİLERİ

Adı, soyadı/Ünvanı:None

Adresi:None

Telefon:None

Eposta:None

Fatura teslim: E-Arşiv fatura ALICIya e-mail olarak gönderildiği için adresine sipariş ile birlikte teslim edilmeyecektir.

 

4. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÖDEME/TESLİMAT BİLGİLERİ

 

Kargo Ücreti:₺300,00

Toplam:₺300,00

4.1. Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, temel özellikleri, modeli, bedeni, rengi, satış bedeli yukarıda belirtildiği gibi olup, bu bilgiler ALICI tarafından seçilmiş ve onaylanmıştır.

 

4.2. İlgili Ürünlere ait kargo ücreti ALICI tarafından ödenir.

 

4.3. Alıcı tarafından seçilen ödeme şekli, teslimat adresi ve alınan Ürünlerin bedeli aşağıdaki gibi olup, işbu bilgiler ALICI tarafından onaylanmıştır.

 

Teslimat Adresi:None

Teslim Edilecek Kişi:None

Sipariş Tarihi:13 Temmuz 2024

Ödeme şekli:Kredi Kartı

Sipariş Bedeli Toplam: ₺300,00

4.4. Yukarıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya eksik olduğu durumlardan doğacak tüm zararları tamamıyla karşılamayı ve bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu ALICI peşinen kabul eder.

 

5. GENEL HÜKÜMLER

5.1. ALICI, işbu sözleşmede www.dressbaristanbul.com internet sitesinden almış olduğu sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

5.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.dressbaristanbul.comdan alışveriş yapamaz. ALICI yaşını kasten ya da sehven yanlış yazmasından dolayı SATICI’ya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

 

5.3. Sözleşme konusu ürün, her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olmak ve internet sitesinde ön bilgilendirme formu kapsamında da açıklandığı üzere, stoktaki ürünler için 2-7 gün içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Ancak Kargo firmasının, ürünler’i ALICIya teslimi aşamasında karşılaşabileceği sorunlar nedeniyle yapılan geç teslimlerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

 

5.4. Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.

 

5.5. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun şekilde teslim edilmesinden sorumludur.

 

5.6. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bir nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

5.7. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

 

5.8. SATICI, sipariş konusu ürünün yerine getirilmesinin imkânsızlaşması durumunda, bu durumu, öğrendiği tarihten itibaren 1 gün içinde yazılı olarak ALICIya bildireceğini, ALICIdan açıkça onayını almak suretiyle eşit (ya da daha yüksek) kalite ve fiyatta, farklı bir ürün tedarik edebileceğini ya da ALICInın talep üzerine 14 günlük süre içinde toplam bedeli ALICIya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

5.9. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

 

5.10. Satıcı, Ürünlerin tesliminin imkansızlaşması halinde bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICIya bildirmekle ve 10 (on) günlük sure içinde toplam bedeli ALICIya iade etmekle yükümlüdür.

 

6. CAYMA HAKKI

6.1. SATICIya ait DRESSBAR markalı ürünlerin iade süresi teslim tarihinden itibaren 7 takvim gündür. 

ALICI, SATICI’ya ait www.dressbaristanbul.com websitesi üzerinden satın alınan Dressbar marka ürünü iade etmek istediğinde, ürünün eline geçtiği tarihten itibaren en geç 7 gün içerisinde iade talep formu doldurup ve imzalayıp SATICInın anlaşmalı olduğu kargo firmasına teslim etmeli.

www.dressbaristanbul.com websitesi üzerinden satın alınan Dressbar marka ürünlerin iadeler ücretsizdir.

SATICI’NIN anlaşmalı olduğu kargo firmasının dışında herhangi bir kargo şirketiyle iade edilen Ürünün kargo ücreti ALICI’ya aittir.

ALICI, SATICI tarafından gönderilen siparişi birlikte iade talep formu ve ücretsiz kargo iade gönderim kodu bulacaktır.

E-Arşiv fatura ALICIya e-mail olarak gönderildiği için iadelerde faturayı SATICI’ya ibraz etmesi zorunlu değidir.

 

6.2. SATICI’ya ait DRESSBARİSTANBUL mağazasından deneyerek alınan DRESSBAR markalı ürünlerin iade süresi satış tarihinden itibaren 7 takvim gündür. 

ALICI, DRESSBARİSTANBUL mağazasında deneyerek alınan ürünleri iade etmek istediğinde, mağazasına mesai saatinde gelip ve iade talep formu doldurarak iade gerçekleştirebilir.

SATICI’YA ait DRESSBARİSTANBUL mağazasında yapılan iadeler ücretsizdir.

E-Arşiv fatura ALICIya e-mail olarak gönderildiği için iadelerde faturayı SATICIya ibraz etmesi zorunlu değidir.

 

6.3. SATICIya ait Dressbar ürünlerde değişim yapılmamaktadır. ALICI, değişim yapmak istediği ürünü iade ederek yeni ürün sipariş verebillir.

 

6.4. İade edilen giysiler satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olmalıdır (kullanılmamış, yıkanmamış, tadilatsız, iç ve dış etiketleriyle ve yan edimleriyle olmalıdır). İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant olmaması gereklidir.

 

6.5. Saç aksesuarlar, iç çamaşır, abiye, gelinlik ve sipariş üzerine üretilen ürünler değiştirilemez ve iade edilemez.

 

6.6. DRESSBAR, kıyafetlerin gönderildiği durumda bulunmadığı ve/veya iade şartlarımıza uymadığı hallerde, zaman sınırının dışında iadeleri reddetme hakkını saklı tutar. Ürünler bize ulaşana kadar veya siz bir iade kanıtı sunana kadar para iadesini geciktirebiliriz.

 

6.7. Para iadesi, bankanıza ve kullanılan ödeme yöntemine bağlı olarak, maksimum 14 günlük bir süre içerisinde, satın almada kullanmış olduğunuz ödeme yöntemiyle yapılır. 

 

6.8. İade sürecine ilişkin diğer talepleriniz için DRESSBAR'a ait +90 530 171 09 76 telefon numarasından veya [email protected] adresine yollanacak e-posta yoluyla bilgi ve destek alabilirsiniz.

 

6.9. ALICInın ayıplı ürünlere ilişkin kanundan kaynaklanan hakları ise saklı olup, ALICI, ürünlerin teslimi anında ürünü muayene etme ve tespit ettiği ayıpları derhal SATICIya bildirmekle yükümlüdür.

 

7. YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde İstanbul yahut ALICInın yerleşim yerindeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir.

 

 

Web sitemiz, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve site trafiğini analiz etmek için çerezler kullanmaktadır. Çerezleri kabul ederek web sitemizi en iyi şekilde kullanmayı kabul edersiniz.